Nagrody i wyróżnienia
09/2020

PERŁA RYNKU FMCG – The New Land

Wina The New Land nagrodzone Złotą Perłą Rynku.

Linia win z Nowej Zelandii – The New Land – została doceniona przez jurorów z sieci handlowych oraz stacji paliw i otrzymała Złotą Perłą 2020, zajmując I miejsce w kategorii Wina i Wina Aromatyzowane.

Badanie Perły Rynku to ogólnopolski, niezależny plebiscyt branżowy, w którym detaliści wskazują najbardziej udane nowości spożywcze, kosmetyczne i chemii gospodarczej.

Celem projektu Perły Rynku jest nagrodzenie najlepszych nowości produktowych w najważniejszych kategoriach. Laureaci badania wyłaniani są przez jury, składające się z przedstawicieli najbardziej liczących się na rynku spożywczych sieci handlowych. Zadaniem jurorów jest przetestowanie zgłoszonych do badania produktów i ocena ich potencjału rynkowego.

Projekt Perły Rynku jest największym i najbardziej prestiżowym projektem wyłaniających najlepsze produkty głosami handlu. Pierwsza edycja Pereł Rynku odbyła się w 2006 roku. Co roku ocenie jury poddane jest ponad 400 nowości.

Na finałowym podium stają produkty, które są najlepiej rokującymi nowościami, zasługującymi na miano Złotej, Srebrnej lub Brązowej Perły Rynku.