JNT Group

Jesteśmy jednym z największych producentów, importerów i dystrybutorów win w Polsce. Co nas wyróżnia:

Zróżnicowane portfolio

Oferujemy unikalne i kompleksowe portfolio win gronowych –  zarówno sieciom handlowym, hurtowniom, jak i kanałowi HoReCa. Obejmuje ono m.in. wina (gronowe, musujące, grzane, deserowe, ekologiczne, owocowe), wermuty, cydry, napoje niskoalkoholowe, hard seltzery, hard lemonade oraz napoje z kategorii RTD. Do naszych flagowych produktów należą Monte Santi, Grzaniec Galicyjski, Barmańska, The New Land, Wild Wine, Leemon Demon, Cool Wave i Cydr Dobroński.

Nowoczesny marketing.

Tworzymy nowoczesne, silne marki i konsolidujemy krajowy rynek winiarski. Wprowadzamy najnowsze światowe trendy, zarówno jeśli chodzi o alkohole jak i ich opakowania. Współpracujemy z infuencerami oraz pasjonatami wina i kuchni, by wspólnie tworzyć unikatowe projekty marketingowe. Edukujemy konsumentów i propagujemy kulturę picia wina, wykorzystując do tego zróżnicowane kanały komunikacji. Wiele z naszych produktów wspierają ich ambasadorowie – znane postaci, które skutecznie promują nasze marki i budują ich wizerunek w mediach społecznościowych.

Naszym celem jest objęcie pozycji lidera rynku winiarskiego w Polsce i ekspansja na rynkach międzynarodowych. Jesteśmy na najlepszej drodze!

Innowacyjne technologie

Jesteśmy najbardziej elastyczną i innowacyjną firmą na polskim rynku winiarskim. Korzystamy z innowacyjnych linii produkcyjnych oraz najnowocześniejszej w kraju rozlewni i przechowalni win gronowych, co pozwala nam szybko reagować na potrzeby klientów i rozlewać wino nawet po dłuższym czasie, bez utraty jego jakości. W zbiornikach naszej rozlewni mieści się aż 6,5 mln litrów wina.

Dział Badań i Rozwoju

Posiadamy własny Dział Badań i Rozwoju, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco ze światowymi trendami, tworzymy własne marki oraz wprowadzamy na rynek nowe unikalne smaki i innowacyjne rozwiązania. 

Centrum Logistyczne

Centrum Logistyczne JNT Group w Dobroniu gwarantuje naszym klientom szybką i sprawną dostawę win z całego świata.

Mamy 30 lat doświadczenia

  • W 1976 roku spółka rozpoczęła działalność jako niewielka firma rodziny Jantoniów. Do branży winiarskiej wkroczyliśmy na początku lat 90.
  • Jako jedni z pierwszych w Polsce stworzyliśmy własny Dział Badań i Rozwoju zajmujący się tworzeniem konceptów produktowych i kompozycji smakowych. Dzięki temu nieustannie wprowadzamy na rynek nowe produkty i kreujemy nowe trendy.
  • W 2015 roku otworzyliśmy nowoczesne centrum logistyczne, co pozwoliło nam udoskonalić system dystrybucji. W 2017 roku zmieniła się struktura własnościowa naszej firmy –  Jakub Nowak, były wiceprezes zarządu spółki Jantoń, wraz z funduszem inwestycyjnym Enterprise Investors wykupili 100% akcji przedsiębiorstwa. Od tego momentu rozpoczęliśmy intensywną konsolidację rynku. Przejęliśmy markę Grzaniec Galicyjski, spółkę Platinum Wines – jeden z kluczowych dystrybutorów i importerów win gronowych – oraz podpisaliśmy wieloletnią umowę współpracy z Robertem i Mikołajem Makłowiczami, na mocy której przejęliśmy działalność operacyjną ich spółek winiarskich.W tym samym roku podpisaliśmy z dwiema polskimi winnicami umowy na wyłączność dystrybucji w kanale HoReCa.
  • W 2018 roku spółka zmieniła nazwę na JNT Group. Przyjęcie nowej, międzynarodowej nazwy ułatwia nam komunikację i ekspansję na rynkach międzynarodowych
EKSPORTUJEMY

W ciągu ostatnich lat istotnie zdynamizowaliśmy działalność eksportową, inwestując w relacje z kontrahentami, rozwój najbardziej obiecujących kanałów sprzedaży na poszczególnych rynkach oraz w marketing, co poskutkowało podwojeniem sprzedaży na rynkach zagranicznych. Dziś nasze produkty są  obecne w 22 krajach na 4 kontynentach. Nie spoczywamy na laurach – ciągle rozwijamy sieć naszych kontrahentów na całym świecie.

IMPORTUJEMY

Importujemy, butelkujemy i dystrybuujemy wina zarówno z Nowego jak i ze Starego Świata. W 2019 przejęliśmy spółkę Platinum Wines, będącą jednym z kluczowych dystrybutorów i importerów win gronowych z Bułgarii, Mołdawii, Gruzji i Chile. Umacniamy naszą pozycję na rynku, oferując elastyczne warunki importu win luzem z Nowego Świata (m.in. z Nowej Zelandii, Chile, Argentyny i USA).

PRODUKUJEMY

Produkujemy nie tylko wina, ale także drinki RTD (Ready To Drink) i i inne rodzaje napoi alkoholowych. Do naszych najpopularniejszych marek należą Kadarka Prestige, Monte Santi, Barmańska, Aronica, Zbójeckie Grzane czy Cydr Dobroński.

Wieloletnie doświadczenie, zaawansowana technologia i rygorystyczne procedury gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Wszystkie spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i posiadają certyfikaty HACCP, IFS i BRC.

Nasz zespół

Jesteśmy zgranym zespołem zdeterminowanym by firma JNT Group już wkrótce stała się niekwestionowanym liderem na rynku krajowego winiarstwa.

Zarząd JNT Group

Prezes Zarządu – Jakub Nowak
Członek Zarządu – Aneta Trojak
Członek Zarządu – Tomasz Sobczak
Członek Zarządu – Maciej Malewicz
Członek Zarządu – Janusz Arentowicz

Enterprise Investors

Od 2017 roku właścicielem JNT Group jest fundusz Enterprise Investors – najstarsza i jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Gwarantuje nam pełną stabilność i pozwala nieustannie się rozwijać.